Тайни на Птицевъдство
Тайни на Птицевъдство
Blog Article
Излюпените пилета трябва да се изсушават под квачката. След това те се отделят от квачката и се поставят в сандъче на топло и сухо място, докато се излюпят всички пилета.
Регистрация на развъдни ферми и стопанства за производство на чистопороден и хибриден материал от птици
Дишането е учестено и затруднено (с полуотворена човка).
Гъсоците трябва да се хранят много добре, за да бъдат активни и плодовити, което осигурява по-висока оплодяемост на яйцата. Структурата на стадата също трябва да бъде правилно определена, за да не се изтощават гъсоците, което води до намаляване оплодяемостта на яйцата.
В такъв случай подхранването им с концентриран фураж е излишно.
Строеж на база за преработка на птичи тор предизвика протести
Техническото съхранение или достъпът са необходими за създаване на потребителски профили за изпращане на реклами или за проследяване на потребителя на даден уебсайт или на няколко уебсайта за подобни маркетингови цели.
Орнитоза при човека . Заразяването на човека става по въздуха (аерогенно) и по- рядко с храна и вода (алиментарно). Болните хора могат да предават заразата на здравите около тях.
Не знам какво ще се случи, ако държавата не се намеси по някакъв начин и не подпомогне сектора. При месото тотално се сринаха цените при производителите – два пъти по-ниски, отколкото в магазина. Ако държавата не подпомогне сектора ще има много фалити, което няма да бъде добре за никой”, заяви Калчев.
Представяме на Вашето внимание най-новите технологии и методи, които могат да подобрят продуктивността и здравето на Птицевъдство вашите птици чрез ефективни мерки за биологична сигурност на ниво стопанство.
Инициативата „БОРАК – ГЕРОИ ЗА ЖИВОТ“, стартирана от Български обединени птицевъди (БОП)…
За намаляване на емисиите се предлагат различни методи (например, хранителни добавки за животни, газосъбиращи торби и др.), а също съкращаване на количеството на отглежданите животни, респ. намаление на потреблението на месо.
Агро ТВ – актуална и полезна информация за птицевъдството в България
В много страни отглеждането на коне за добив на месо е приемлива практика. Конкретно в България, както и във всички славяноезични страни, конете са смятани за интелигентни помощници на човека и поради тази (чисто психологическа) причина, консумацията на месо от тези животни се смята за неприемлива.